Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:55, 10.05.2022
W pobliżu XVII-wiecznego kościoła drewniano-szachulcowego pod wezwaniem Bożego Ciała w Jasieniu wyremontowano szlak pieszo-jezdny.  Wszystko za sprawą środków przekazanych na ten cel z Funduszu Sołeckiego. Ważne okazało się również wsparcie gminy Czarna Dąbrówka - nie tylko finansowe, ale także wykonawcze. 
4
14:32, 26.04.2022
Zakład Komunalny z Czarnej Dąbrówki zakończył modernizację parkingu przy Szkole Podstawowej w Nożynie. Ponad połowa kosztu to wkład własny szkoły. 
15:08, 24.04.2022
Pożar na cmentarzu parafialnym w Nożynie. Jak mówi ksiądz proboszcz, w niedzielę 24.04. ktoś nieodpowiedzialny wrzucił do kontenera na śmieci palący się znicz.
18
08:51, 23.04.2022
Mieszkańcy Nożynka są zbulwersowani słowami Stanisława Labudy, właściciela chlewni, która jest ich największym utrapieniem. Rolnik wystąpił miesiąc temu na łamach darmowej gazety Wieści z Powiatu twierdząc, że jest niesłusznie atakowany przez władze gminy. Zapewniał, że miał dobre zamiary. Zaznaczył, że brak decyzji środowiskowej wynika z tego, iż Starostwo Powiatowe wydając pozwolenie na budowę nie zażądało od niego takiego dokumentu. To prawda i potwierdził to nawet wójt, Jan Klasa. Prawdą jest również, że Stanisław Labuda deklarował hodowlę prosiaków, a hoduje dorosłe świnie i sam przyznaje, że samowolnie tak zdecydował, ponieważ bardziej mu się to opłaca. Jednocześnie zadeklarował, że chce zbudować lepszy system filtrowania brzydkich zapachów, ale podobno gmina to blokuje, nie wydając decyzji środowiskowej. Twierdził także, że wniosek o kolejne dwie chlewnie tak naprawdę ma zostać tylko na papierze. Mieszkańcy mu nie wierzą. Zebrali się w Nożynku, aby podać swoje argumenty. Reprezentuje ich sołtys Beata Kopp Ostrowska. 
6
08:54, 15.04.2022
Wójt gminy Czarna Dąbrówka rozpisał konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Zainteresowani mogą składać oferty do 26 kwietnia osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka. Istnieje także możliwość przesłania kandydatury pocztą.
REKLAMA
13:15, 14.04.2022
Zakład Gospodarki Komunalnej z Czarnej Dąbrówki zakończył remont 100-metrowego odcinka drogi położonej w sołectwie Rokity. Drogę wykonano z płyt "Jombo", które zostały wcześniej odzyskane z rozbiórki części drogi Rokity-Kłosy. Przed terminem zakończył się również remont drogi w Łupawsku. Tutaj z kostki "polbruk" ułożono nową nawierzchnię o długości blisko 750 metrów.
07:35, 08.04.2022
Zakład Gospodarki Komunalnej Czarna Dąbrówka informuje, że dzisiaj w miejscowościach Jasień, Łupawsko i Przylaski mogą występować czasowe przerwy w dostawie wody. Czym tym razem będą spowodowane przerwy w dostawie?
18
22:57, 30.03.2022
Więcej przez niego szkód, niż pożytku w postaci podatków, wpływających do budżetu? Władze gminy Czarna Dąbrówka mają ogromny problem z rolnikiem, stacjonującym we wsi Karwno. Regularnie, co kilka miesięcy, są na niego skargi, bo podobno działa tylko we własnym interesie, nie patrząc na poczynione przez siebie szkody. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o kolejnej, zniszczonej ciężkim sprzętem drodze. Rolnik z Karwna wówczas właściwie “odciął od świata” jednego z mieszkańców, ponieważ gruntową drogą poruszały się jego ogromne traktory z wielkimi beczkowozami. Rolnik stwierdził wówczas, że płaci podatki i ma prawo użytkować gminne drogi. Teraz jego ciężkie sprzęty wjechały na nowe drogi asfaltowe we wsi Karwno, pokrywając je grubą warstwą błota. Interweniowała policja. 
12:40, 30.03.2022
W ostatnim tygodniu na jeziorze "Kopieniec Duży" został wyremontowany pomost - kładka. Materiały na budowę nowego pomostu przekazały władze Czarnej Dąbrówki, a wędkarze z PZW "Lipień" byli odpowiedzialni za wykonanie prac. Zarząd Koła PZW "Lipień" w Czarnej Dąbrówce dziękuję Wójtowi i kolegom z koła za montaż kładki.
1
17:24, 21.03.2022
W miniony weekend odbyły się zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Czarna Dąbrówka. W trakcie spotkań przedstawiono sprawozdania finansowe, komisji rewizyjnej oraz działania na przyszłość. Ponadto wszystkim zarządom udzielono absolutorium.
REKLAMA
15:53, 18.03.2022
Zakład Gospodarki Komunalnej w Czarnej Dąbrówce poinformował, że w przyszłym tygodniu - od poniedziałku do czwartku - mogą występować czasowe przerwy w dostawie wody w miejscowościach Jasień, Łupawsko i Przylaski. Nawet jeśli woda rurami popłynie - może być ona niezdatna do spożycia. Czym spowodowane są przerwy w dostawie wody?
5
11:29, 16.03.2022
Pod koniec ubiegłego tygodnia wójt gminy Czarna Dąbrówka rozpisał konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Nożynie. Zainteresowani mogą składać oferty do 25 marca osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka. Istnieje także możliwość przesłania kandydatury pocztą. 
12
10:11, 15.03.2022
Drzwi ze skomplikowaną historią znajdują się w centrum wsi Nożyno. Raz je zakładano. Innym razem zdejmowano. Teraz jest tylko ich połowa. Posługując się zmodyfikowanym cytatem z polskiej komedii “Chłopaki nie płaczą” można by powiedzieć, że historii tych drzwi i tak nie zrozumiesz, choć to historia bardzo ciekawa.
6
10:22, 05.03.2022
Wójt Czarnej Dąbrówki odkrył kolejne szkody wyrządzone prawdopodobnie przez “mafię śmieciową”, która ma na sumieniu m.in. pozostawienie beczek z chemikaliami w Czarnej Dąbrówce, czy też “trafił kulą w płot”? Jednoznacznego osądu nie można jeszcze wydawać, ale pewne jest, że Jan Klasa zastosował bardzo mocne oskarżenia wobec właściciela żwirowni w Kozinie. Zasugerował, że palone są tam, a może nawet i zakopywane, śmieci. Właściciel żwirowni jest zbulwersowany takimi oskarżeniami. Komentuje to w taki sposób, że wójt za dużo mówi i czasami jest to nieprawda. 
15:51, 02.03.2022
Zakład Gospodarki Komunalnej Czarna Dąbrówka informuje, że jutro - 3 marca - w wybranych godzinach nastąpi przerwa w dostawie wody do odbiorców zamieszkujących niektóre miejscowości. Przerwa jest spowodowana prowadzeniem prac na terenie hydroforni.
REKLAMA
REKLAMA