Zamknij
REKLAMA

Koronawirus. 50 osób pod nadzorem. Będzie stan wyjątkowy?

18:27, 13.03.2020 | M.W.
REKLAMA
Skomentuj

W powiecie bytowskim około 50 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie jest objęty kwarantanną. Nie ma też potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa, podobnie jak w całym województwie pomorskim. Władze nie potwierdzają zamiaru wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pracuje na pełnych obrotach. Na dzień dzisiejszy nie ma przypadku wykrycia osoby z koronawirusem nie tylko w powiecie bytowskim, ale i w województwie pomorskim. Nie ma też takich przypadków w sąsiednich gminach Biały Bór i Polanów w woj. zachodniopomorskim.

- Nie mamy też osób poddanych kwarantannie - zaznacza Anna Krefft, dyrektor PSSE w Bytowie.

Czym innym jest nadzór epidemiologiczny. Jeszcze we wtorek 10.03. objętych nim było 25 osób w powiecie bytowskim. W piątek 13.03. to około 50 osób. Liczba ta nieustannie zmienia się. Nadzorem objęte są osoby, które były w krajach i regionach zagrożonych koronawirusem. Pracownicy Sanepidu są z nimi w stałym kontakcie. Mają obowiązek mierzenia temperatury i zdawania raportów na temat stanu zdrowia.

Pod takim nadzorem jest m.in. para lekarzy z Miastka, którzy niedawno wrócili z Włoch. Nie mają objawów chorobowych, ale zostali odsunięci od pracy w Szpitalu Miejskim w Miastku. 2 tygodnie muszą spędzić pod nadzorem epidemiologicznym. Podobnie jak pozostali pod obserwacją, powinni ograniczać swoje kontakty z resztą społeczeństwa. Po 14 dniach, jeśli nie wystąpią objawy choroby, takie osoby przestają być pod nadzorem.

Sanepid apeluje o ograniczenie kontaktów międzyludzkich, organizowania uroczystości i innych zgromadzeń. Trzeba też zwracać uwagę na swój stan zdrowia.

Co ważne, każda osoba wracająca z rejonów zagrożonych powinna zgłaszać się do Sanepidu. Jeśli sama tego nie zrobi, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli, zrób to za tę osobę!

Wystarczy zadzwonić pod specjalny numer alarmowy PSSE w Bytowie 736 333 550, bo pracownicy stacji są w stanie pełnej gotowości 7 dni w tygodniu. Mają stały kontakt ze szpitalami. 

TELEFONY ALARMOWE

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytowie - tel. 59 822 36 85 lub 736 333 550

Infolinia całodobowa NFZ (uzyskanie e-porady, e-zwolnienia, e-recepty) - 800 190 590  

POLUB PSSE w Bytowie na FB aby być NA BIEŻĄCO!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone