Zamknij
REKLAMA

Obchody 30-lecia samorządności pomimo KORONAWIRUSOWEJ PANIKI! Właściciel Wirelandu opisuje zakażone osoby

15:22, 23.06.2020 | C.K
Skomentuj Fot. Leszek Waszkiewicz FB
REKLAMA

Dziś rano pojawiła się alarmująca informacja, w myśl której Urząd Miejski w Bytowie wrócił do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa za sprawą potwierdzenia dwóch przypadków zakażenia przez pracowników firm Wireland i Polmor. Pomimo tego, planowane od dłuższego czasu ochody 30-lecia samorządności nie zostały odwołane.

W Bytowskim Centrum Kultury odbyło się dziś spotkanie z okazji 30-lecia samorządności, w którym udział wzięli burmistrz Ryszard Sylka, starosta bytowski Leszek Waszkiewicz, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. Dyskutowano o samorządzie, jego przyszłości, o tym co jest jego mocną stroną, ale też o tym co należy poprawić. Nie brakowało anegdot, historii sprzed lat i nawiązań do podpisanych przed rokiem 21 tez samorządowych.

 Mimo różnic między gminami, powiatami i miastami, którymi zarządzamy, wszyscy tu na sali jako samorządowcy wiemy, że lokalna wspólnota potrafi zdziałać najwiecej, bo zna i rozumie swoje potrzeby. Stąd moje nawiązanie do słów prowadzącego spotkanie prof. Cezarego Olbrachta-Prądzyńskiego, żeby dać do zrozumienia, że samorząd bez pieniędzy i kompetencji nie ma racji bytu, a tak się niestety dzieje, gdy w polityce centralnej jesteśmy traktowani jak konkurencja - opozycja do państwa - relacjonuje Waszekiewicz.

Od godziny 14:00 obchody przeniosły się na bytowski rynek. Wszystko to zostało zorganizowane pomimo porannej, alarmowej informacji dotyczącej potwierdzonych przypadków bytowskich firmach Wireland i Polmor. Około 100 pracowników zostało poddanych kwarantannie, natomiast w Urząd Miejski przywrócił obostrzenia dotyczące obsługi petentów.

Okazało się, że dwa najnowsze przypadki koronawirusa to małżeństwo z Kramarzyn w gminie Tuchomie - kobieta pracująca w Wirelandzie i mężczyzna pracujący w firmie Polmor. 

Po informacji o pojawieniu się koronawirusa w Kramarzynach próbowaliśmy ustalić, z kim zakażona kobieta miała kontakt. Wytypowaliśmy raptem parę osób, które mogły potencjalnie być narażone. Zarówno pracownica, jak i jej mąż przechodzą chorobę bezobjawowo i nic im nie dolega. Ustaliliśmy, że powodem zakażenia była wizyta członka rodziny u małżeństwa, który przyjechał ze Śląska - mówi nam właściciel firmy Wireland, Henryk Recław.

Recław dodał również, że firma zachowała wszelkie zasady bezpieczeństwa wobec reszty pracowników, wprowadzając między innymi obowiązkową dezynfekcję.

Wireland pracuje całą parą zachowując wszystkie ostrożności sanitarne. Jesteśmy w stałym kontakcie z inspekcją sanitarną. Cztery osoby z firmy przebywają od wczoraj od godziny 22 na 14-dniowej kwarantannie. Dziękuję Pani Prezes Szpitala Powiatowego w Bytowie za udostępnienie ozonatora, dzięki któremu nie musieliśmy ręcznie dezynfekować pomieszczeń. Musimy poddawać się pewnym sprawdzeniem służb sanitarnych i dziękuję tym służbom za współpracę. Dziękuję pracownikom za zachowanie spokoju i ciągłość pracy przy zachowaniu pewnych rygorów noszenia maseczek w kontakcie z klientami - dodaje Recław.

Według naszych informacji, w samych Kramarzynach poddanych kwarantannie i podlegających nadzorowi epidemiologicznemu jest 60 osób.

(C.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Gość4374665Gość4374665

3 2

Wszystko nie prawda co Właściciel firmy Wireland mówi. Pani z obsługi klienta od tygodnia przychodziła z gorączką nikogo o tym fakcie nie informując. W firmie Wireland nie ma żadnych środków ostrożności, jakieś płyny w toaletach. Maski tylko na zewnątrz. Kłamca , wyśmiał się pracownikom w twarz

Sprawa wynikła wczoraj ,późnym wieczorem. Nikt nie sprawdzał czy ktoś mieszka w Kramarzynach. Śmiech na sali. Bagatelizacja sprawy 08:02, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz