Zamknij
REKLAMA

Wiceburmistrz Bytowa ma COVID-19

14:55, 16.10.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wiceburmistrz Bytowa Mateusz Oszmaniec ma pozytywny wynik badania pod kątem SARS-CoV-2. Na szczęście chora ma łagodny przebieg. Burmistrz Bytowa, Ryszard Sylka i wiceburmistrz Jacek Czapiewski, przybywają obecnie na kwarantannie. 

Mateusz Oszmaniec na początku tygodnia poczuł drobne dolegliwości, podobne jak przy przeziębieniu. Gdy stracił węch i smak postanowił zrobić test pod kątem COVID-19. Wynik okazał się pozytywny i wraz z żoną trafił na 10-dniową izolację.

- Dobrze się czuję, choć nie mam smaku i węchu. Na wszelki wypadek postanowiłem zrobić test i wyszedł pozytywny. Najbliższe 10 dni spędzę w domu z żoną. Nie wiem, gdzie się zaraziłem, starałem się wszędzie w urzędzie nosić maseczkę, trzymać odległość i dezynfekować ręce. Mam nadzieję, że mała liczba osób trafi na kwarantannę - opowiada Mateusz Oszmaniec, wiceburmistrz Bytowa.

Na kwarantannę decyzją bytowskiego sanepidu trafili najbliżsi współpracownicy wiceburmistrz - Burmistrz Sylka i wiceburmistrz Czapiewski. Zarówno izolacja chorego, jak i osób z kwarantanny potrwa do przyszłej soboty.

- Pracujemy zdalnie, ale czuję się zdrowo. Wraz z burmistrzem trafiliśmy na 10-dniową kwarantannę, aby mieć pewność, że nikogo nie zarazimy.  Testu co prawda nie mieliśmy robionego, ale ostrożności nigdy za wiele - tłumaczy Jacek Czapiewski.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań zarówno w powiecie, jak i w całym kraju, władze miasta podjęły decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w obsłudze bezpośredniej w Urzędzie Miejskim w Bytowie. Bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Bytowie będzie realizowana wyłącznie z zakresu spraw:

  • rejestracji stanu cywilnego,
  • ewidencji ludności i dowodów osobistych,
  • świadczenia usług komunalnych,
  • planowania i zagospodarowania przestrzennego, w tym decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
  • ochrony środowiska, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji

Nieczynny jest także opłatomat w Urzędzie Miejskim w Bytowie. Płatności wszelkich zobowiązań należy dokonywać bezpośrednio na rachunek bankowy:PEKAO S.A. I ODDZIAŁ W BYTOWIE nr konta: 34 1240 3783 1111 0000 4080 8633 lub na indywidualne numery kont wskazane w pismach i decyzjach. Ograniczenia w pracy Urzędu Miejskiego w Bytowie obowiązują do odwołania.

W razie dodatkowych pytań z urzędem można się kontaktować za pomocą platformy e-PUAP, telefonicznie lub listownie.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

virusekvirusek

4 1

No tak, jak ktoś jeszcze myśli ze maseczka pomaga, to niestety się rozczaruje :) 16:51, 16.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Glos rozsadkuGlos rozsadku

0 0

To jest oczywiste, że maseczki (zwłaszcze te, mało profesjonalne) nie są w 100% efektywne i nie zatrzymują wszystkich patogenów. Nie mniej, kompletne nie noszenie maseczek miałoby o wiele gorszy efekt na rozprzestrzenianie się wirusa. Poza tym noszenie maseczki nie jest dla CIEBIE ochroną tylko dla INNYCH. Z racji tej, że osoba zarażona dopiero po tygodniu zaczyna źle się czuć przez ten cały czas chodzi i roznosi wirusa. Cel masek jest taki, aby Ci zarażeni, którzy jeszcze nie maja pojęcia o tym, nie rozprzestrzeniali wirusa i nie zarażali innych. 01:10, 22.10.2020


a innia inni

0 0

https://gp24.pl/byly-prezes-pzpn-michal-listkiewicz-w-bytowie-teqball-w-bytowie/ar/c1-15230964

ciekawe czy wszyscy na kwarantanie 19:29, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz