Zamknij
REKLAMA

To już dzisiaj! Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób 70+!

06:00, 21.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Narodowy Program Szczepień wchodzi w nową fazę. Już dziś na szczepienie będą mogły się zapisać wszystkie osoby, który ukończyły 70. rok życia. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się szczepienia osób, które ukończyły 80 lat. Szczepionka jest w pełni dobrowolna i darmowa. W przypadku problemów komunikacyjnych - gmina zapewni również transport.

W ramach pierwszego etapu w pierwszej kolejności szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, osoby przewlekłe chore, m.in osoby po przeszczepach i dializowane, z chorobami nowotworowymi, służby mundurowe.

W naszym powiecie zabieg są wykonywane w 14 podmiotach uprawnionych do szczepień. Jak można się zarejestrować? Telefonicznie, dzwoniąc na całodobową infolinię pod numerem 989. Do zapisu wystarczy tylko numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Rejestracji można dokonać także poprzez e-Rejestrację na www.pacjent.gov.pl lub kontaktując się z wybranym z uprawionych ośrodków.

[ZT]3203[/ZT]

Od 27 grudnia w całym kraju zaszczepiono już 591 785 osób. W pierwszej kolejności szczepiony był personel medyczny. Następnie rozpoczęto szczepienia seniorów i osób przewlekle chorych.

WIĘCEJ AKTUALNYCH INFORMACJI W DARMOWEJ GAZECIE WIEŚCI Z POWIATU - NAKŁAD 30 000 EGZ. REKLAMA - tel. 513 313 112

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%