Zamknij
REKLAMA

CHAOTYCZNE szczepienia w Szpitalu Powiatu Bytowskiego?

15:57, 29.12.2021 | M.W.
Skomentuj Miałem szczęście, bo system nawalił i panie zaczęły wypisywać wszystko ręcznie - mówi pacjent
REKLAMA

Szpital Powiatu Bytowskiego podobno w niewłaściwy sposób i bardzo chaotycznie organizuje akcję szczepień przeciwko COVID-19. Tak uważa mieszkaniec gminy Bytów, mając uwagi podobne do tych, które inny Czytelnik przekazywał kilka miesięcy temu. Chodzi przede wszystkim o rzekomo nieczytelne oznaczenie miejsc, w których można się szczepić. 

- Godzinę czekałem na szczepienie, od tego trzeba zacząć, bo jedna pani szczepi, a druga siedzi przy komputerze. Gdyby system się nie zawiesił, pewnie trwałoby to dłużej, ale miałem szczęście, bo system nawalił i panie zaczęły wypisywać wszystko ręcznie. Dzięki temu szybciej udało się to załatwić - mówi mieszkaniec Bytowa. 

Szybkość działania Szpitala Powiatu Bytowskiego to nie jedyna jego uwaga. Zaznacza on, że skierowanie na szczepienie miał wyznaczone na godz. 9:50 przy ulicy Lęborskiej 13. Gdy przyszedł, zobaczył, że wisi tam kartka informująca, że ma iść pod zupełnie inny adres, tj. do ulicy Lęborskiej 11. Dotarł tam, ale jeszcze o godz. 10:25 trzeba było czekać w kolejce na szczepienie. 

- Napisałem najpierw w tej sprawie do Szpitala Powiatu Bytowskiego. Usłyszałem, że umówione godziny są tylko godzinami orientacyjnymi. Odpisali, że czasami system zawiedzie, a innym razem pacjent nie jest przygotowany, a ponadto jeszcze szpital nie posiada odpowiedniej ilości personelu do przeprowadzania akcji szczepień. Kazali uzbroić się w cierpliwość - dodaje pacjent Szpitala Powiatu Bytowskiego. 

Zauważył on, że umieszczona w budynku przy ulicy Lęborskiej 13 kartka, informująca o innym miejscu przeprowadzania szczepień, była bardzo mała. Trudno ją było zauważyć. 

- Gdybym był osobą z zewnątrz, pewnie nie wiedziałbym, który to budynek ta Lęborska 11, a przede wszystkim bardzo ciężko było zauważyć tę małą karteczkę. Na domiar złego, gdy tam dotarłem, kolejka była ogromna. Kilkadziesiąt osób w jednym pomieszczeniu. Pomijam już fakt niewłaściwego zabezpieczenia sanitarnego pomiędzy poszczególnymi osobami - komentuje mieszkaniec. - Staram się stosować do obostrzeń, ale jeśli w Szpitalu Powiatu Bytowskiego w małym korytarzu stoi 25 osób, to nie da się zachować dystansu. W taki sposób oni sami przyczyniają się do rozprzestrzeniania koronawirusa.

Do Szpitala Powiatu Bytowskiego wysłaliśmy zestaw pytań w tej sprawie. Jak informuje rzecznik prasowy Ewa Czechowska, podane przy zapisie na szczepienie godziny są godzinami orientacyjnymi. Może się zdarzyć, że zapisując się na konkretną godzinę nie zostaniemy przyjęci dokładnie o podanym czasie.

- Bardzo prosimy o zrozumienie, nasz personel stale stara się aby szczepienia przebiegały płynnie - komentuje Czechowska. - To prawda, że w systemie figuruje ulica Lęborska 13, jednak z uwagi na to że, w budynku głównym znajdują się poradnie specjalistyczne i nie ma wolnych pomieszczeń, punkt szczepień został zorganizowany w budynku dawnej przychodni. Oba budynki znajdują się na terenie szpitala, w bliskiej odległości od siebie i choć to dwie różne lokalizacje, przejście do docelowego punktu szczepień zajmuje mniej niż 5 minut.

Jak mówi, niestety zdarza się, że pacjentów jest sporo. Każdy z nich chce się szybko zaszczepić. 

- Niektórzy przyjdą na czas, a inni się spóźnią. Są też pacjenci, którzy nie zarejestrowali się wcześniej, a chcą się zaszczepić. To powoduje tłok - wyjaśnia rzecznik szpitala. - Dlatego apelujemy i upominamy aby zachować wymagany dystans i mieć założoną maseczkę.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

MisiekMisiek

10 8

Ten "szpital" przypomina placówkę z lat 70-tych, głównie z podejścia personelu do pacjenta. Ktoś podejmuje na siłę decyzję o utrzymywaniu go w obecnej formie, co czyni go placówka mało przydatną. Przecież jeśli ktoś ma wybór to i tak ucieka do szpitali w Kościerzynie, Słupsku czy Gdańsku. 16:35, 29.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzczepionySzczepiony

11 5

Potwierdzam, chaos nie z tej ziemi, nie wspominając o rygorach sanitarnych, prawdziwa fikcja. 22:09, 29.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

7 3

a wiecie a wiecie żę .....
W szpitalu bytowskim przez ok 1,5 miesiąca nie były robione zdjęcia RTG ????
Ot taki niews ....HAHAHA 09:36, 30.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Listem zdrzewaListem zdrzewa

2 1

Uprzejmie donoszę! 10:15, 30.12.2021


FotografFotograf

8 0

A może nie było potrzeby na fotki, a może znowu był wykrzyczany tekst, że dla 1 osoby nie będą ściągać rentgenie a z chaty, takie rzeczy w tym bytowskim budynku, ciekawe pod czyim nadzorem znajduje się szpital? Za 19475 brutto nadzorca musi się trochę wysilić 11:33, 30.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndyAndy

1 0

Ten szpital to jedna wielka pomyłka.
Oddany w prywatne łapy .
Służy do ściągania kasy z NFZ.
To wychodek.
Gdzie władze miasta , oczywiście jak od lat miejscowi kacykowie trzymają się razem .
Szpital to dumna nazwa nie dla tego kurnika.
Może kiedyś się coś zmieni ale najpierw musimy mieć lepszych włodarzy w mieście.
A nie mafie .
Gdzie biedni ludzie maja się leczyć to skandal.
19:40, 24.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%