Zamknij
REKLAMA

Rząd zamyka lasy. Wprowadzono ZAKAZ WSTĘPU!

17:06, 03.04.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Początkowo zamknięte miały być tylko parkingi leśne, ale dziś wprowadzony również bezwzględny całkowity zakaz wstępu do lasów. Ministerstwo Środowiska właśnie to potwierdziło.

Od kilku nadleśniczych z naszego regionu otrzymaliśmy potwierdzenie tej informacji. Teraz pojawił się też komunikat ministerstwa.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - informuje ministerstwo. - Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu. W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

Lokalni leśnicy zapowiadają, że kompleksy leśne będą kontrolowane przez Straż Leśną i przez policję. Przynajmniej przez najbliższy tydzień trzeba zrezygnować ze spacerów do lasu. No chyba, że zakaz zostanie przedłużony.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebielino Marek Wiśniewski popiera ten zakaz.

Sądzę, że to dobre rozwiązanie aby ludzie poczuli powagę sytuacji. Dotychczas wiele osób wyśmiewało zakazy. Mocniejsze restrykcje są zasadne. Lepiej ten czas spędzić w domach - mówi Wiśniewski.

Co ważne, w rozporządzeniu ministra nie ma mowy tylko Lasach Państwowych. Zakazem objęte są WSZYSTKIE płaty roślinności, a więc wszelkie parki i lasy, również prywatne i komunalne. 

Nie są to tylko lasy, ale i np. plantacje - dodaje nadleśniczy Wiśniewski.

[ALERT]1585926449681[/ALERT]

[POGODA]1585926452678[/POGODA]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA