Zamknij
REKLAMA

Kolejny wzrost zarażeń COVID-19 w powiecie

10:56, 14.09.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Kolejny wzrost zarażonych COVID-19 w powiecie bytowskim - od początku pandemii sanepid stwierdził na terenie naszego powiatu już 117 przypadków. Najwięcej zarażeń ma związek z ogniskiem koronawirusa w Parchowie, o którym informowaliśmy już wcześniej. W ciągu ostatniej doby dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych czterech mieszkańców powiatu bytowskiego. 

[ZT]2651[/ZT]

- Jeśli chodzi o ognisko COVID-19 w Domu Pomocy Społecznej w Parchowie, to obecnie zarażone jest tam 65 osób. Na tę liczbę składa się 16 pracowników i 49 pensjonariuszy. Są oni w dobrym stanie, ich objawy są łagodne. Oczywiście została zapewniona całodobowa opieka nad pensjonariuszami - informuje starosta powiatu bytowskiego Leszek Waszkiewicz.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku poinformowała także, że poza 65 potwierdzonymi przypadki COVID-19 u pracowników i funkcjonariuszy DPS w Parchowie, stwierdzono 14 przypadków zakażenia u innych osób związanych z tym ogniskiem. Przebadani zostali już niemal wszyscy pracownicy i pensjonariusze placówki. Dom Pomocy Społecznej w Parchowie czeka jeszcze na dwa wyniki.

- Brakuje jednego wyniku od pensjonariusza i jeden wynik wyszedł niepewny i będzie powtórzony. Wśród zarażonych znajdują się także siostry zakonne - kontynuuje Leszek Waszkiewicz.

Dotychczas na terenie powiatu bytowskiego nie stwierdzono śmiertelnych przypadków COVID-19. Ze wszystkich 117 przypadków, aż 79 zarażeń ma związek z ogniskiem SARS-COV-2 w Domu Pomocy Społecznej w Parchowie. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Pracownik  DPSPracownik DPS

6 0

Może ktoś wrescie porozmawia z nami pracownikami DPS w Parchowie jaka tam jest sytuacja i jak nas potraktowano jak się okazało ze mamy testy pozytywne mieliśmy około 30 min na opuszczenie zakładu nie zapewniono nam żadnego lokum wszystkie musieliśmy załatwiać to na własną reke i nikt się z zakładu ani żaden pracownik starostwa nie zainteresował w jakim jesteśmy stanie a nie tak jak pan starosta to pięknie opowiada 19:19, 14.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pani z ParchowaPani z Parchowa

3 0

Zawsze osoby postronne "więcej wiedzą " , a jak jest naprawdę wiedzą tylko pracownicy DPSu.
20:12, 14.09.2020


CiekawyCiekawy

0 2

A jak się czujecie szanowni Państwo? Jak przebiega wirus? 21:04, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz