Zamknij
REKLAMA

Wojsko walczy z koronawirusem na ulicach Bytowa

15:26, 15.10.2020 | D.R
Skomentuj
REKLAMA

Żołnierze z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli wspólne patrole z funkcjonariuszami policji na terenie województwo pomorskiego. Terytorialsów spotkamy na ulicach Bytowa.

Terytorialsi wraz z policjantami monitorują osoby objęte kwarantanną. Dzięki ich pomocy zwiększono ilość patroli oddelegowanych do zadań związanych z walką z pandemią.

- Do głównych zadań żołnierzy we wspólnych patrolach należy przede wszystkim ocena potrzeb osób przebywających w kwarantannie. Zdarza się, że są to ludzie samotni, w podeszłym wieku. Nie mają w miejscu zamieszkania rodziny ani innych osób, które mogłyby im pomóc, choćby w tak podstawowych czynnościach jak zrobienie zakupów – mówi oficer prasowy 7 Pomorskiej Brygady OT por. Tomasz Klucznik. - W tym wypadku, nasi żołnierze maja za zadanie zgłaszać ich potrzeby do ośrodków pomocy społecznej lub, jak w przypadku kombatantów, do specjalnych koordynatorów z naszej brygady – dodaje.

Żołnierze OT oceniają ogólny stan zdrowia osób przebywających w kwarantannie. Niektórzy z nich są po przeszkoleniach z kwalifikowanej pierwszej pomocy.

- Obecnie na terenie naszego województwa do wspólnych patroli powołano około czterdziestu terytorialsów. Ta liczba zmienia się w zależności od zgłoszonych potrzeb poszczególnych jednostek policji – mówi por. Tomasz Klucznik.

W miniony weekend żołnierze wraz z policjantami sprawdzali stosowanie się mieszkańców powiatu bytowskiego do nowych przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa.

- Na ulicach pojawiło się więcej patroli, wspieranych również przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze obserwowali i reagowali na przypadki naruszenia prawa. Mundurowi z radiowozów nadawali komunikaty informujące o zasadach zachowania w dobie pandemii – relacjonuje rzecznik bytowskich policjantów Michał Gawroński. - W trakcie weekendu policjanci na osoby naruszające przepisy nałożyli 35 mandatów, pouczyli 61 osób, a w dwóch przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu – dodaje.

 

(D.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

HmHm

6 0

Grunt to adekwatne zdjęcie👍 17:19, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BytowiankaBytowianka

6 0

Bytów przeniósł się nad Motławę :D 19:21, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TataTata

2 0

Ten w środku to mój syn Marcin, on zawsze był na pierwszej linii ognia. Od dzieciństwa chciał służyć swojemu krajowi i rodakom. Marcinie bądź sobą zjedz Snickersa. 06:57, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chris KyleChris Kyle

0 0

Harcerki walczą z wirusem na ulicach Bytowa* 10:57, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA