Zamknij
REKLAMA

Ozdrowieńcy z powiatu bytowskiego mogą oddać osocze w Słupsku

08:38, 10.11.2020 | D.R
Skomentuj Z archiwum gminy Czarna Dąbrówka
REKLAMA

Osoby które prze­cho­ro­wa­ły COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bez­ob­ja­wo­we zakażenie wirusem SARS-Co­V-2, mogą pomóc aktualnie zakażonym i oddać osocze. Od poniedziałku w Słupskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pobierane jest osocze od tzw. ozdrowieńców. Aby oddać osocze metodą plazmaferezy należy zadzwonić do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku

Do CKIK mogą zgłaszać się osoby, które prze­cho­ro­wa­ły COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, przebyły po­twier­dzo­ne zakażenie SARS-Co­V-2 i minęło co najmniej 28 dni od za­koń­cze­nia objawów lub za­koń­cze­nia izolacji lub lub miały stwier­dzo­ne prze­ciw­cia­ła an­ty­-SARS-Co­V-2, u których minął okres co najmniej 14 dni od do­dat­nie­go wyniku na obecność prze­ciw­ciał. Są w wieku od 18 do 65 lat.

 Naj­ko­rzyst­niej­sze jest trzy­krot­nie pobranie po 600 ml osocza. Zabieg wykonuje się metodą pla­zma­fe­re­zy i prze­pro­wa­dza­my go w ty­go­dnio­wych odstępach. Ponowny zabieg pobrania osocza metodą pla­zma­fe­re­zy można wykonać przy utrzy­mu­ją­cym się od­po­wied­nim poziomie prze­ciw­ciał.

[ALERT]1604994112918[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA