Zamknij
REKLAMA

Od poniedziałku w naszym regionie zostaną otwarte salony fryzjerskie

08.16, 23.04.2021 P.K
Skomentuj
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, że od poniedziałku 26 kwietnia w 11 województwach, w tym województwie pomorskim, ponownie zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone.

W ostatnim czasie obserwujemy spadek liczby zakażeń. Możliwe, że pozostałe obostrzenia będą luzowane tuż po majówce. Jednak wciąż na mapie Polski są miejsca, gdzie średnia dzienna liczba zachorowań jest za wysoka, aby luzowanie obostrzeń było tam możliwe. W 11 województwach, w tym pomorskim, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35, rząd zdecydował się na luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia.

- W powiecie bytowskim co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już ponad 14 tysięcy mieszkańców. Najprawdopodobniej jeszcze w przyszłym tygodniu przekroczymy wskaźnik 20% zaszczepionych. Warto jednak wskazać, że te wyliczenia obejmują także dzieci, których nie obejmuje obowiązek szczepienny - możemy przeczytać z raportu Ministerstwa Zdrowia.

Już w maju ma zostać uruchomiony Powszechny Program Szczepień w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie. Docelowo punktu będzie mógł szczepić nawet 4 tysiące mieszkańców tygodniowo.

[ZT]3910[/ZT]

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%