Zamknij
REKLAMA

Policjanci apelują o stosowanie się do obostrzeń i zapowiadają kontrole w majówkę [VIDEO]

15:30, 30.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Bytowscy policjanci apelują o stosowanie się do obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 w trakcie długiego majowego weekendu. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom, służbę w tych dniach pełnić będzie więcej funkcjonariuszy. Mundurowi zapowiadają kontrole w obiektach hotelowych oraz miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców. Policjanci przypominają o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

Mundurowi w trakcie służby będą sprawdzać, czy mieszkańcy w powiecie bytowskim stosują się do zasad związanych z obostrzeniami COVID-19. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, służbę będzie pełnić więcej funkcjonariuszy. Liczne policyjne patrole, w tym również rowerowe będzie można spotkać w rejonach terenów zielonych, akwenów oraz szlaków wędrownych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować wszystkie drogi na terenie powiatu. Tradycyjnie nie zabraknie radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

- Z uwagi na trwającą epidemię przypominamy, że bardzo ważne jest wspólne przestrzeganie obowiązujących zasad. Dzielnicowi odwiedzili już właścicieli hoteli i zapowiedzieli kontrole stosowanie się do ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 w trakcie „majówki”. Mundurowi będą również sprawdzać, czy nie zapominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w miejscach publicznych - relacjonuje sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński, p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie

Podczas całej „majówki” nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek zależy w dużej mierze od nas samych. Bytowscy policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz nakazów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

 
(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Z powiatuZ powiatu

4 0

Więcej policjantów 😂 a to ciekawe. Dajcie spokój mieszkańcom, za mało mandatów, pouczeń? Na siebie nałóżcie. I weźcie się w końcu za robotę. 10:35, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%