Zamknij
REKLAMA

Ilu uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w naszym powiecie? [DANE]

12.44, 26.05.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Wojna w Ukrainie trwa już od trzech miesięcy. Bytowskie samorządy już od pierwszego tygodnia konfliktu deklarowały pomoc uciekającym przed wojną, a we wsparcie aktywnie zaangażowało się wielu mieszkańców naszego powiatu. Ile obecnie uchodźców z Ukrainy przebywa w powiecie bytowskim? Gdzie jest ich najwięcej?

Z danych pozyskanych z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego udało nam się ustalić, że obecnie na terenie pow. bytowskiego przebywa 1488 osób zza naszej wschodniej granicy. Liczba ta od kilku tygodni jest w zasadzie niezmienna. na początku maja powiat gościł bowiem 1491 uchodźców. 

- Szczytowe wzrosty notowaliśmy w marcu i kwietniu. W maju sytuacja migracyjna się bardzo ustabilizowała, jednak nadal obserwujemy rozwój wydarzeń. Jako Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wspieramy działania przede wszystkim obiektów, gdzie Ukraińcy przebywają zbiorowo. Pozostałym osobom, wsparcia udzielają władze na poziomie gminnym - informują urzędnicy.

Najwięcej uchodźców przebywa obecnie w Bytowie i Miastku. W pierwszym z tych miast schronienie znalazło aż 646 osób, w drugim 217 osób - głównie są to kobiety i dzieci. Sporo Ukraińców mieszka także w Parchowie i Czarnej Dąbrówce - zgodnie z danymi jest to kolejno 120 i 108 osób. 

- W Tuchomiu, Kołczygłowach, Lipnicy i Studzienicach przebywa obecnie od 70 do 90 uchodźców. Mieszkańcy Borzytuchomia przyjęli do siebie 44 osoby, a Trzebielina 24 osoby - informują władze.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

przezornyprzezorny

4 0

Uchodźcy z Ukrainy tym bardziej się cieszą, że pomaga im - fundując na kilka dni samochód - lokalny erotoman (kto chce, niech sprawdzi w sieci) Henryk G.
W związku z tym, panie Ukrainki namawiam do pewnej ostrożności w kontaktach z w/w. 08:10, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dede

2 0

Lokalne biznesmen(d)y już zawierają łapy, że będą zatrudnieniać bandersynów, a nie Polaków. I oto tu chodzi, a nie o pomoc dla uchodźców 09:16, 04.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%