Zamknij
REKLAMA

Starosta Waszkiewicz poddany KWARANTANNIE!

20:30, 30.03.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. Leszek Waszkiewicz FB
REKLAMA

Z każdym dniem w Polsce rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Dopadł on między innymi marszałka województwa pomorskiego, zaś skutkiem tego jest konieczność poddania kwarantannie osób, które miały z nim kontakt.

W ostatnią sobotę marszałek pomorski, Mieczysław Struk za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Facebooku poinformował, że znalazł się wśród osób, które Ministerstwo Zdrowia wymieniło w komunikacie dotyczącym zarażonych koronawirusem. Na szczęście objawy, jakie u niego wystąpiły były stosunkowo łagodne i przypominały typowe przeziębienie. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Struk ograniczył do minimum swoją aktywność publiczną i większość swoich zadań wykonywał zdalnie.

Nie zmienia to jednak faktu, że wcześniej marszałek miał kontakt z wieloma osobami, co mogło doprowadzić do zarażenia innych. Jedną z nich jest starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz. Wizytował on w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, gdzie przedstawiał sytuację szpitala powiatowego w zakresie pandemii.

W związku z moją służbową wizytą zostałem dzisiaj objęty kwarantanną domową. Potrwa ona do czwartku, 2 kwietnia włącznie. Z panem Marszałkiem nie miałem ani bezpośredniego, ani bliskiego kontaktu. Z moim zdrowiem również wszystko w porządku (nie mam żadnego z objawów, który mógłby wskazywać na zarażenie) - napisał starosta na swoim koncie na Facebooku.

Dodatkowo starosta przypomniał o dezynfekcji, konieczności unikania witania się z innymi poprzez podawanie ręki i o zachowaniu bezpiecznej odległości.

[ALERT]1585593049632[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA