Zamknij
REKLAMA

REKORD ZAKAŻEŃ! Wraca nauczanie zdalne! Ile osób na kwarantannie w pow. bytowskim?

09.47, 26.01.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Piąta fala pandemii COVID-19 przybiera na sile. Tylko w powiecie bytowskim na kwarantannie przebywa blisko 3 tysiące osób, a ostatniej doby potwierdzono 65 nowych zakażeń koronawirusem. Z tego powodu Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło decyzję o częściowym przywróceniu edukacji zdalnej. 

Minionej doby w Polsce potwierdzono 53 420 przypadków COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podało także informację o 376 zgonach, z czego 62 przypadki śmierci dotyczyły osób bez chorób współistniejących. W powiecie bytowskim minionej doby potwierdzono 65 zakażeń. Na szczęście sanepid nie odnotował w naszym regionie zgonów spowodowanych pandemią. 

W związku z gwałtownym wzrostem zachorowań - od jutra przez miesiąc - wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

- Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%