Zamknij
REKLAMA

POLICJA OSTRZEGA: Chroń życie. Koronawirus nie zniknął! [FILM]

11:05, 06.08.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Wiele osób korzysta z beztroskiego wypoczynku oraz słonecznej pogody, jednak policjanci na Pomorzu przypominają, że koronawirus nie zniknął. 

Policjanci nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Część obostrzeń została już zniesiona, natomiast inne w dalszym ciągu obowiązują. 

- Przypominamy, że cały czas mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej i sklepach. W ramach prowadzonych działań policjanci nadal będą egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w sklepach, galeriach, na dworcach oraz w środkach komunikacji społecznej - przypomina Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy KPP Bytów. - Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, wprowadzonych w związku ze stanem epidemii, policjanci będą stanowczo reagować.

Dzielnicowi dbają również o zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie organizowanych punktów szczepień na terenie powiatu bytowskiego.

Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Mundurowi przypominają o zasadzie „DDM+S”:

• „D” – dystans

• „D” – dezynfekcja

• „M” – maseczka

• „S” – szczepienia

[ZT]4618[/ZT]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

wowwow

8 2

od kiedy to policja zajmuje się chorobami człowieka ? od półtora roku nabyli takiej wiedzy i uprawnień, ciekawa sprawa 15:36, 06.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%